10/28/2012

Mermaid | Syrena(…) daleko od brzegów, aż na środku morza, gdzie nic nie widać, tylko błękit nad falami, gdzie woda przezroczysta, jak kryształ najczystszy, a ciemno szafirowa, jak bławatek, jest głębia niezmierzona, tam w otchłani niezgłębionej mieszkają prawdziwe Syreny….Nasza Syrena jest inna niż wszystkie… Ciekawa świata i otwarta na życie. Pozytywnie wypatrująca przyszłości – nie tej oczywistej, zaplanowanej, gdyż takie istnienie pozbawione jest barw, ale tej spontanicznej, z dziecięcą ufnością i wiarą w szczęśliwe zakończenie wyczekiwanej.

Wymaga dużo od świata, a jeszcze więcej żąda od samej siebie. Potrafi cieszyć się każdym dniem i wszystkim, co ją spotyka. Podziwia ludzi odważnych, pełnych energii i pasji, bogatych w historie które na długo pozostają jej w pamięci, rozbudzając zmysły i przypominając, że jej świat jest wyłącznie jej tworem i nie musi się ograniczać do jednego miejsca.

Uwielbia poznawać nowe miejsca i chłonąć wszystko, co się z nimi wiąże: widoki, smaki, zapachy, dźwięki, poglądy, religie….

Nie było dla syrenki większej radości, jak słuchać o świecie ludzi mieszkających w górze; stara babka musiała wszystko opowiadać, co wiedziała o statkach i miastach, ludziach i zwierzętach, wydawało jej się to cudownie piękne(…)Uparcie wierzy, że za horyzontem kryje się nowy, ciekawy świat. Nie groźny czy niebezpieczny, ale inny, interesujący i tak odmienny od tego który zna. Taki, który pokocha od razu. Dla niej ludzie odważni nie żyją wiecznie. Za to ostrożni nie żyją wcale.

Syreny nie mają nieśmiertelnej duszy i nie mogą jej mieć, chyba że zdobędą miłość człowieka.

Najważniejsza w życiu jest miłość. Dzięki niej, wiem że żyję.

BACKSTAGE....
... za obiektywem w tle powstają inne, ciekawe historie ;-) środek sezonu i tłumy turystów przemierzających plażę wzdłuż i wszerz i zapewne w poprzek

deszcz
lodowata woda
dzikie psy ;-)
DZIELNA NATALIA! której nie straszne +15 w środku lata! oraz Ekipa 35 której tez nie straszne zimno i deszcz bo ma gumaki i grube kurtki ;-) ;-)


...niestety prawdziwe Syreny potrafią tylko pływać


Gdansk, 2012 Projekt 35 ©

Syrena: Natalia
Zdjęcia: Marta z Betelgeze Wirtualnie
Sukienka:  mistrzostwo Kasi z pracowni Yasmine
Makijaż: Gosia
Tekst: Lucy MAy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz